Cytomammobus przyjedzie do Pilzna

Masz 25 lat - wykonaj cytologię! Masz 45 lat - wykonaj mammografię! Cytomammobus Fundacji SOS Życie zaparkuje w Pilznie. Kobiety powinny wykonywać regularnie profilaktyczne badania: cytologię i mammografię. Okazją będzie przyjazd CytoMammobusu Fundacji SOS Życie w terminie 16 - 17 listopada. Wystarczy zadzwonić pod numer 17 582 40 60 i umówić się wcześniej, na konkretną godzinę, aby nie czekać w kolejce. Do akcji zaprasza Burmistrz Pilzna Ewa Gołębiowska.

Cytomammobus stanie obok Zajezdni Autobusowej, a badania będą wykonywane przez doświadczony personel w godz. 8 - 16. Cytologię będzie pobierała wykwalifikowana położna - zapraszamy szczególnie młode kobiety po 25. roku życia.

UWAGA! Od 1 listopada 2023 r. weszły w życie zmiany w realizacji Programów Profilaktyki Raka Piersi i Raka Szyjki Macicy. W związku ze zmianami bezpłatna cytologia przysługuje kobietom w wieku 25 - 64 lat - co 3 lata . Bezpłatna mammografia co 2 lata - kobiety w wieku od 45 do 74 lat!

Wszystkie Panie zainteresowane wykonaniem badań profilaktycznych prosimy o bezpośredni kontakt z rejestracją pod numerem 17 582 40 60, aby umówić się na konkretną godzinę - rejestracja czynna w godz. 8:00-18:00. Badania finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia. Panie mają możliwość łatwego dostępu bez skierowania na profilaktyczną cytologię i mammografię. Warto korzystać z tych badań, ponieważ choroba nowotworowa nie daje żadnych objawów, a te proste badania mogą oszczędzić życie!

Zdjęcia